StarFox_N

Stvarno ne vjerujem u ovo, nadam se da ljudi izmišljaju samo da prcaju ovakve kao što sam ja 😆

Znači crnac samurai, u gay odnosu, s non-binary likom.

Internet će implodirati.

Ne znam, moj Yasuke je bio sa ženom, nisam ni znao da mogu i ovo rokat. 😃

Mislim kad bi Fenix napisao o ovome članak i stavio na FB…srušio bi rekord čitanosti i klikanosti. 😃

    Flipper Ne znam, moj Yasuke je bio sa ženom

    Je je

    Da nije ovoga nebi ti dao bio dobru ocjenu igri

    Opcionalno je, biraš s kim želiš koliko sam vidio.

    Meni samo nije jasno kako ovog glupog diskursa nije bilo oko Baldurs Gatea 3 ili Kingdoms Come Deliverence 2. Po kojem ključu ti Internet inceli odlučuju kad će kenjati?

      Ja općenito preskačem sve romanse u igrama, upalio bih hentai da mi se šlajfa na crtane likove.

      ThomasAAnderson Mislim da smo pederluk svi vise manje prihvatili da je to sad normalno u igrama i filmovima, ali kad u igri koja se odvija tamo negdi oko 1500 godine pojavi muskarac koji nezna jel musko ili zensko onda smatram da je opravdan hate.

      Btw. iz AC1 su izbacili crossbow jer se nije uklapa u to doba kad se radnja odvijala…

        Ja bih na Ubisoftovom mjestu to još dodatno začinio, no to sam samo ja.

        Giphy - Animated GIF

        escoban oko 1500 godine pojavi muskarac koji nezna jel musko ili zensko onda smatram da je opravdan hate

        To je to. Kako ce ih syebati internet

        Giphy - Season 3 Laughing GIF by The Simpsons

        ThomasAAnderson Meni samo nije jasno kako ovog glupog diskursa Kingdoms Come Deliverence 2.

        Izbjegavao sam srce ikonu konverzacije Capona i Henrya, vidim malo ide naopako. Sad kad si spomenuo isao sam pogledati, grozno. Syeba mi igru a ja joj dao 10ku.

        Giphy - Sad Sponge Bob GIF by SpongeBob SquarePants

        Btw, evo što kaže Muskov AI:

        U srednjovjekovnom Japanu, koji obuhvaća periode poput Heian (794–1185), Kamakura (1185–1333), Muromachi (1336–1573) i dio Edo perioda (1603–1868), ne postoje izravni zapisi koji bi koristili modernu terminologiju poput "non-binary" za opisivanje rodnog identiteta. Međutim, postoje povijesni dokazi koji ukazuju na postojanje rodne fluidnosti i uloga koje su prelazile stroge binarne kategorije muško-žensko, što bi danas moglo biti protumačeno kao slično non-binary identitetima.

        Jedan od najpoznatijih primjera dolazi iz Edo perioda (koji se proteže izvan strogih granica srednjeg vijeka, ali ima korijene u ranijim tradicijama), a odnosi se na "wakashu". Wakashu su bili mladi muškarci, obično u dobi između djetinjstva i punoljetnosti (otprilike 7 do ranih 20-ih godina), koji su zauzimali poseban društveni i rodni prostor. Njihova uloga nije se uklapala u uobičajene kategorije odraslog muškarca ili žene – nosili su specifičnu odjeću i frizure koje su ih razlikovale od oba spola, a smatrani su poželjnim i od muškaraca i od žena. Ova "treća" rodna kategorija bila je kulturološki priznata i često prikazivana u umjetnosti, poput ukiyo-e drvoreza. Wakashu su prestajali biti wakashu nakon obreda punoljetnosti (genpuku), ali neki su odgađali taj prijelaz, produžujući svoje vrijeme u ovoj fluidnoj rodnoj ulozi.

        U ranijim srednjovjekovnim periodima, poput Heian ere, postoje i naznake rodne fleksibilnosti, posebno u književnosti i religijskim praksama. Na primjer, budistički samostani su imali tradiciju "chigo" – mladih dječaka koji su služili monkima i ponekad bili uključeni u homoerotske odnose, gdje je njihov status bio više definiran dobom i ulogom nego strogim rodnim binarnostima. Također, u klasičnoj književnosti poput "Priče o Genjiju" (Genji Monogatari) iz Heian perioda, likovi često pokazuju suptilnu rodnu ambivalenciju, a ljepota se cijenila izvan strogih rodnih granica.

        Shinto, dominantna religija u ranom Japanu, također nije imao stroge moralne kodekse koji bi osuđivali rodnu ili seksualnu raznolikost, što je omogućavalo veću fleksibilnost u društvenim ulogama. Primjerice, žene su u najranijim fazama japanske povijesti, poput kraljice Himiko u 3. stoljeću, imale značajne političke uloge, a kasnije su se pojavljivale i ratnice (onna-bugeisha) koje su preuzimale "muške" uloge.

        Iako ovi primjeri ne koriste izravno pojam "non-binary" – jer je to suvremeni zapadni koncept – ukazuju na to da je srednjovjekovni Japan imao prostora za rodne identitete i izražaje koji nisu bili strogo binarno definirani. Ova fluidnost je djelomično nestala s dolaskom zapadnog utjecaja u 19. stoljeću, posebno tijekom Meiji ere, kada su se uvele strože binarne norme pod utjecajem europskih vrijednosti.

        Dakle, iako nema zapisa koji eksplicitno identificiraju "non-binary" ljude u modernom smislu, kulturni i povijesni kontekst sugerira da su postojali pojedinci i uloge koje su transcendirale tradicionalne rodne binarne podjele.

          escoban ali kad u igri koja se odvija tamo negdi oko 1500 godine pojavi muskarac koji nezna jel musko ili zensko onda smatram da je opravdan hate.

          U igri se vjerovatno ne spominje non-binary i lik valjda to ne forsira kako da ga se oslovljava, za Yasuke-a baš stoji da je gay/zaštitnik outsider/borac.

          Kroz daleku povijest svih autohtonih naroda su postojali muškarci/žene koji su feminizirani muškaraci ili muškobanjaste žene…to je oduvijek postojalo, problem je u današnjem forsiranju/identificiranju naziva non-binary ili šta vec.

          Ovo je pohvalno od Ubisofta, kad je bal nek je maskenbal😁